wyglad scian

Co mozna zrobic w sytuacji gdy chcemy miec estetycznie wykonczone scianyŚciany zajmują w domu albo mieszkaniu bardzo dużą powierzchnię, dlatego ich aranżacja powinna być po prostu przemyślana. O ile w nowych budynkach mamy tynki, które są wykonywana maszynowo, według odpowiednich standardów, o tyle w przypadku mieszkań np. w starych blokach, z ich jakością jest ? delikatnie rzecz ujmując ? różnie. Przeprowadzając remont, możemy na ściany aplikować chociażby gładź materiały dekoracyjne. Co przyniesie zdecydowanie najładniejszy efekt?Przemyślana aranżacja domu i mieszkania, zdecydowanie będzie sprzyjać temu, że będziemy mieszkać bardziej komfortowo, bez dwóch zdań we wszystkich pomieszczeniach będzie również panował odpowiedni klimat. Musimy pamiętać o tym, że aranżacja musi spełnić oczekiwania wszystkich domowników, jeżeli mamy dzieci lub pod opieką seniorów, warto włączyć wszystkich w procesy decyzyjne.

Myśląc o kompleksowej aranżacji pomieszczeń, chcąc przeprowadzić gruntowny remont, powinniśmy pomyśleć o tym, aby podrównać ściany, jak również wygładzić ich powierzchnię. Dzięki tylko tym dwóm zabiegom sprawimy, że efekt końcowy na pewno będzie lepszy.


Aplikacja gładzi


Nie da się ukryć, że to właśnie gładź gipsowa jest tym elementem, który można skutecznie wykorzystać praktycznie do poprawy wyglądu ścian we wszystkich pomieszczeniach. Na rynku dostępne są tradycyjne gładzie workowane, które są najtańsze, które znajdą zastosowanie zarówno w przypadku tynków tradycyjnych, jak również gipsowych, jak również gotowe masy szpachlowe, dostępne w wiaderkach, które można aplikować wałkiem.

Producenci oferują również gładzie wapienne czy hydrofobowe, przeznaczone do aplikacji w pomieszczeniach wilgotnych. Dzięki temu unikniemy pleśni i grzybów. Gładź:

- jest łatwa w aplikacji,
- można ją nakładać w kilku warstwach,
- lekko się szlifuje,
- może być aplikowana na różne podłoża,
- jest tańsza niż cegła, klinkier,
- można ją stosować również na sufitach,
- możną ją aplikować samodzielnie,
- zapewnia równą oraz gładką powierzchnię.

Gładź szpachlowa umożliwi szybkie wykonanie remontu, sprawi, że aranżacja pomieszczenia będzie o wiele łatwiejsza. Jednocześnie otrzymamy powierzchnię, która po szlifowaniu, odpyleniu i gruntowaniu, będzie gotowa do dalszych prac wykończeniowych, między innymi do malowania plamoodpornym farbami. Gładzie są dostępne również w różnych przedziałach cenowych, każdy znajdzie więc coś dla siebie.

szybko solidnie i latwo zalety systemu budowy h h mBudowa domów jednorodzinnych lub domów w zabudowie bliźniaczej czy szeregowej wymaga odpowiedniego przygotowania. Czasochłonne czynności i prace związane z wnoszeniem ?czterech ścian? mogą stać się o wiele prostsze i łatwiejsze dzięki zastosowaniu odpowiedniej technologii budowania. Warto zwrócić uwagę na System Budowy H+H, oferujący skuteczne i ekonomiczne rozwiązania. Poznaj szczegóły.  

Czytaj więcej: Szybko, solidnie i łatwo ? Zalety Systemu Budowy H+H

Cegła klinkierowa Silesja BrunaDo rodziny produktów firmy Wienerberger - producenta materiałów ceramicznch - dołączyła nowa cagła klinkierowa uzupełniająca grupę tradycyjnych cegieł marki Terca. Silesja Bruna, czyli gładka, jednolita cegła w głebokim, ciemno brązowym odcieniu dedykowana jest zwolennikom trwałych rozwiązań oraz ładu w przestrzeni. 

Czytaj więcej: Cegła klinkierowa Silesja Bruna

Zalety drewna klejonego w konstrukcjachJednym z najstarszych materiałów wykorzystywanych w budownictwie jest drewno. Używa się go do tworzenia konstrukcji wielu budynków, a także wiat i altan. Odznacza się wysoką wytrzymałością, która jednak nieco różni się w zależności od gatunku wykorzystanego drzewa. Konstrukcje budowlane początkowo wykonywane były głównie z drewna litego, które obecnie często zastępowane jest drewnem klejonym. Czym jest jednak to popularne drewno klejone i jakie są zalety drewna klejonego w konstrukcjach?

Czytaj więcej: Zalety drewna klejonego w konstrukcjach

Ścianki działowe z płyt MFPLekkie ścianki działowe są doskonałą alternatywą dla przegród murowanych. Sprawdzają się szczególnie wtedy, kiedy mamy do dyspozycji bardzo ograniczoną nośność stropu (np. drewnianego) lub też zależy nam na bardzo szybko i czysto wykonanej pracy. Wykonuje się je na ruszcie z profili aluminiowych lub (coraz rzadziej) drewnianych.

Czytaj więcej: Ścianki działowe z płyt MFP

Ile kosztuje modyfikacja projektu budowlanego pod nowe Warunki Techniczne?Od wprowadzenia w Polsce nowych Warunków Technicznych minęły już dwa miesiące. Zmiany mają charakter progresywny i mogą wpływać na wydatki związane z budową domu. Konieczność grubszej izolacji to inwestycja, która szybko zwraca się na rachunkach za energię. Ile statystyczny Kowalski zapłaci za budowanie wedle nowych standardów i jak dużo z tego tytułu zaoszczędzi?

Czytaj więcej: Ile kosztuje modyfikacja projektu budowlanego pod nowe Warunki Techniczne?

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem