Impregnat czy lakierobejca vidaron Decydując się na konkretny preparat najskuteczniejszy do zabezpieczenia drewna trzeba uwzględnić kilka czynników, wśród których na pierwszym miejscu znajdzie się rodzaj powierzchni drewnianej, na jaką zamierzamy go aplikować. Co innego wybierzemy więc do mocno eksponowanego na działanie czynników atmosferycznych i szkodników drewna, czym innym pokryjemy boazerie, drzwi czy meble. Aby ułatwić podjęcie decyzji podpowiadamy, jaką ochronę i typ powłoki tworzą impregnaty i lakierobejce.

Czytaj więcej: Impregnat czy lakierobejca? Różne wymiary ochrony drewna.

Remont budynków zabytkowychZarówno zabytkowe kamienice, jak i wiekowe budynki często muszą zostać gruntownie wyremontowane. Niekiedy zdarza się, że wymagają one modernizacji natychmiastowej. Podpowiadamy więc m.in. czy zawsze niezbędny jest do tego konserwator zabytków, jakie przepisy obowiązują właścicieli budynków wpisanych do rejestru, czy też koniec końców - kiedy remont zabytków jest opłacalny.

Czytaj więcej: Remont budynków zabytkowych - wskazówki dla ich właścicieli

Elewacja pod niezawodną ochronąWygląd elewacji ma wpływ nie tylko na postrzeganie samego budynku, ale oddziałuje również na obraz otoczenia, w którym usytuowany jest obiekt. Obok koloru, decydującego o walorach estetycznych, równie istotnymi elementami pięknej elewacji są jej trwałość i czystość. Wobec szeregu zagrożeń, na jakie jest narażona jest fasada, takich jak: destrukcyjne działanie czynników atmosferycznych, zanieczyszczenia, naprężenia dynamiczne, kluczowym staje się odpowiedni dobór produktów służących do jej wykonania.

Czytaj więcej: Elewacja pod niezawodną ochroną

Dlaczego należy spryskiwać pianę poliuretanową wodą?Piany poliuretanowe służą do wypełniania szczelin, izolowania i wygłuszania, a jednym z najważniejszych zastosowań pian jest wypełnianie szczelin przy montażu stolarki otworowej. Nie wszyscy montażyści pamiętają jednak, że dla osiągnięcia maksymalnie skutecznego efektu uszczelnienia, ważna jest nie tylko jakość produktu, ale także poprawna jego aplikacja. Wielu wykonawców zapomina bowiem, jak istotną rolę odgrywa przy montażu odgrywa spryskiwanie piany wodą.

Czytaj więcej: Dlaczego należy spryskiwać pianę poliuretanową wodą?

Jakie szyby wybrać?

Dobre okna połaciowe zapewniają, że dom jest energooszczędny, a rachunki za jego utrzymanie niskie. Odpowiadają za komfort naszego życia: dostarczają światło potrzebne dla zdrowia i dobrego samopoczucia, chronią przed ulewami, śniegiem i chłodem oraz uciążliwym hałasem z ulicy. Wygodne w obsłudze i łatwe do wyczyszczenia stają się codziennym przedmiotem, który doceniamy za funkcjonalność. To właśnie pakiet szybowy, decyduje o bardzo wielu cechach współczesnego okna dachowego.

Czytaj więcej: Jakie szyby wybrać?

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem