Wentylacja zmodernizowanaO ile w nowym budynku łatwo przewidzieć i wykonać system rekuperacji, to już w zamieszkanym i modernizowanym może to być znacznie trudniejsze. Dlatego, firma Viessmann wprowadziła do swojej oferty nowy system wentylacji.

Nowy rekuperator Vitovent 300-C, stanowi optymalne rozwiązanie wentylacji z odzyskiem ciepła, przede wszystkim dla małych domów jednorodzinnych i mieszkań. Zachwyca kompaktową i płaską budową. Rekuperator ma wysokość całkowitą tylko 198 mm. Można go bez trudu ukryć w podwieszonym suficie, na przykład w przedpokoju lub powiesić na ścianie, np. w spiżarni.

Wydajność urządzenia do 150 m³/h, wystarcza do komfortowego przewietrzania powierzchni mieszkalnej od 65 do 90 m². Pozwala przez cały rok oszczędzać energię i obniżyć koszty ogrzewania. Vitovent 300-C odzyskuje nawet 89 procent ciepła zawartego w powietrzu usuwanym z pomieszczeń. Odebrane ciepło przekazywane jest następnie do świeżego powietrza, które nawiewane jest do poszczególnych pomieszczeń. W okresie letnim chłodniejsze świeże powietrze, przez wbudowany układ obejściowy, omija wymiennik ciepła rekuperatora i jest kierowane bezpośrednio do pomieszczeń.
Zintegrowany moduł podgrzewania elektrycznego chroni przed zamarzaniem i umożliwia przez cały rok efektywny odzysk ciepła.

Wentylacja zmodernizowanaSystem filtracji powietrza, ze skutecznym filtrem pyłkowym, oczyszcza doprowadzane powietrze z alergenów i substancji szkodliwych. Stwarza łagodny klimat w pomieszczeniach, przyjazny również dla alergików.

W zakresie dostawy Vitovent 300-C znajduje się zdalne sterowanie, które umożliwia komfortową obsługę urządzenia z dowolnego miejsca w domu lub mieszkaniu.  

Uzupełnieniem oferty Viessmann jest nowy system przewodów wentylacyjnych, wykonanych z tworzywa o własnościach antystatycznych i antybakteryjnych: o średnicy zewnętrznej 63 mm (DN63) i 200 mm (DN200). Umożliwia wykonanie kompletnej instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, którą łatwo schować np. w stropach podwieszanych i pod płytami gipsowo-kartonowymi. Jest przy tym bardzo elastyczny co pozwala na prowadzenie przewodów wentylacyjnych zgodnie z zapotrzebowaniem.

Z powodzeniem można go stosować w mieszkaniach, domach czy biurach. System szybkiego łączenia pozwala szybko wykonać instalację wentylacji bez użycia narzędzi i z gwarancją szczelności połączeń. Aerodynamiczne kształty ograniczają opory przepływu powietrza i ułatwiają czyszczenie.

System posiada bardzo dobre własności akustyczne, gdyż kanały z tworzywa skuteczniej tłumią hałas niż kanały metalowe.

Przeczytaj także:

 


Kontakt

Viessmann Sp. z o.o.
ul. Karkonoska 65
53-015 Wrocław
www.viessmann.pl

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem